Przejdź do treści

Laptop do nauki

Tysiące rodziców, studentów i nauczycieli zadaje sobie pytanie: jaki laptop do nauki zdalnej wybrać? Bez względu na to, czy poszukujesz sprzętu do pracy, czy jesteś rodzicem chcącym zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do nauki, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości sprzęt. Być może wybór ułatwi Ci poniższa lista z 5 interesującymi propozycjami starannie wybranymi spośród wielu innych ofert. Na liście znajdziesz konkretne modele z danej marki. Pamiętaj jednak, że są to tylko przykłady. Jednak wszyscy wymienieni producenci są na tyle renomowani, że można ufać również innym ich produktom.

Miejsce 5: Lenovo

Laptopy Lenovo to rozwiązanie przyjazne dla Twojego budżetu. Dodatkowo najnowsze modele wyposażone są w zintegrowany mikrofon oraz kamerę w jakości HD (720p) - chyba najważniejsze elementy podczas pracy zdalnej. Do tego możesz wybrać urządzenia z dwurdzeniowym procesorem Intel z serii i3 z taktowaniem do 2.00 GHz. Pozwoli Ci mieć otwartych jednocześnie wiele okien przeglądarki i używanie kilku aplikacji w tym samym czasie. Laptopy Lenovo niejednokrotnie wyposażone są w system operacyjny Windows 10 pro i 8 GB pamięci RAM. Zapewnia to nienaganną płynność podczas korzystania z nich. Produkty Lenovo zapewniają podstawowe wyposażenie niezbędne do nauki zdalnej.

Miejsce 4: HP

Jeżeli nie chcesz przepłacać i interesuje Cię świetny stosunek ceny do jakości, to ten wybór jest dla Ciebie! Marka HP słynie z dobrej jakości laptopów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Seria Elitebook do tego charakteryzuje się jeszcze niewielkimi gabarytami - matrycą o przekątnej 14 cali i małą wagą. Laptopy do pracy zdalnej HP mają w standardzie system operacyjny Windows 10 i wyposażone są w procesor Intel serii i5 o dwóch rdzeniach. Nie braknie w nich także zintegrowanego mikrofonu i kamery HD (720p) oraz 8 GB pamięci RAM. Modele te wyróżnia obecność aż 4 portów USB, dzięki czemu będziesz mógł podłączyć do niego większą niż w standardowych laptopach liczbę dodatkowego sprzętu.

Miejsce 3: Toshiba

Są to dobre laptop do nauki zdalnej. Procesor Intel i5 z taktowaniem do 2,70 GHz, zintegrowana karta graficzna wraz z mikrofonem oraz kamera HD to nieodłączne kompozyty wielu modeli. Niezbędne podstawy zapewni też w domowych warunkach matowa matryca 14" HD+. Nie zmęczy bowiem Twoich oczu podczas patrzenia w ekran. Ponadto producent zapewnia, że bateria w nowszych modelach jest w stanie wytrzymać nawet do 10,5 godziny ciągłej pracy. Wiele laptopów Toshiba ma dysk twardy 128 GB SSD, 8 GB pamięci RAM, 3 wejścia USB oraz wejście HDMI. Pozwala to na ogromną wszechstronność podczas codziennego korzystania.

Miejsce 2: Fujitsu

Jest to jeden z najlepszych laptopów, jaki może trafić w Twoje ręce. Japońska firma Fujitsu znana jest z wysokiej jakości swoich produktów i dbałości o każdy szczegół. Procesor nowszej generacji Intel i5 z taktowaniem do 2,80 GHz, aż 240 GB SSD, 14-calowa matryca full HD/IPS oraz zintegrowany mikrofon i kamerka HD (720p) czynią z niego maszynę, która będzie Ci służyć nie tylko do nauki zdalnej. Trzy porty USB oraz dwa wyjścia audio pozwalają podłączyć do niego naprawdę pokaźną ilość dodatkowego sprzętu. Wbudowane głośniki stereo zapewniają natomiast świetną jakość dźwięku.

Miejsce 1: Dell Precision 7520

Produkt z linii Precision to prawdopodobnie najlepszy laptop do nauki zdalnej, jaki możesz wybrać. Jedna z najwydajniejszych serii Dell gwarantuje bardzo wysokie osiągi i nawet 6,5 godziny pracy na jednym naładowaniu. Procesor Intel i7 posiadający 4 rdzenie i taktowanie dochodzące aż do 3,80 GHz zapewni Ci prawdziwy komfort podczas pracy. Wbudowany mikrofon i kamera, 32 GB pamięci RAM oraz 512 GB dysku twardego SSD to więcej niż wystarczająco, aby w pełni korzystać z nauki zdalnej. To wszystko uzupełni matowa matryca 15,6" full HD IPS, którą możesz odchylić nawet o 180 stopni i na której dostrzeżesz każdy szczegół.