Przejdź do treści

Laptopy do gier

Gry komputerowe to już nie tylko odskocznia od życia codziennego i sposób na odstresowanie. Na graniu w gry komputerowe obecnie można całkiem nieźle zarobić i każdy gamer doskonale o tym wie. Jednak żeby było to możliwe, to należy zaopatrzyć się w możliwie jak najlepszy laptop do gier. Nawet używane laptopy do gier świetnie radzą sobie z nowymi wymaganiami. Dziś przedstawiamy Ci ranking pięciu marek laptopów, którymi warto się zainteresować, jeśli chce się pograć w nowości dostępne na rynku.

5. Laptopy Dell

Nawet jeśli zdecydujesz się na nieco starszy model, znajdujące się w nim podzespoły wciąż zapewnią wyśmienite osiągi. Wybierając w miarę tanie i jednocześnie dobre laptopy do gier, warto wziąć pod uwagę właśnie tę markę. W większości modelów pod solidną aluminiową obudową znajduje się wydajny procesor i7-4910MQ firmy Intel. Taktuje on z maksymalną częstotliwością aż 3.9 GHz. Laptopy Dell wyposażone są również w bardzo szybki dysk SSD oraz dedykowaną kartę graficzną HD Intel. Wybierając spośród najlepszych laptopów do gier, które wypuszczono na rynek, wiele z nich uruchomisz bez najmniejszych trudności właśnie na sprzęcie tej marki.

4. Toshiba

Modele Toshiba oprócz świetnych parametrów dodatkowo wyróżniają się niebanalnym wyglądem. Z kolei pod ich stylową obudową znajdują się bardzo szybkie i sprawdzone procesory. Można wybrać dobre laptopy do gier Toshiba z jednostką obliczeniową nawet szóstej generacji. Nie bez powodu te urządzenia są często wybierane przez graczy, zwłaszcza że na pokładzie znajdziesz niejednokrotnie dysk SSD o pojemności do 245 Gb i większe. Nie bez znaczenia jest również świetna karta graficzna. Jako prawdziwego gamera na pewno zainteresują Cię modele, które mają aż dwie, bo i takie laptopy ta japońska marka produkuje.

3. Lenovo

Również Lenovo produkuje bardzo dobre laptopy do gier, które mogą spełnić wymagania nawet wymagających graczy. Pytając o to, jaka marka laptopa do gier jest ostatnio na topie, to zdecydowanie można zaliczyć do tej kategorii właśnie Lenovo. W nowszych modelach znajduje się np. bardzo szybki procesor 6. generacji firmy Intel. Jak przystało na komputery do gier, laptopy Lenovo mają również sporo pamięci RAM. Przykładowo w modelach ThinkPad P50 znajdziesz jej aż 64 Gb. W połączeniu z szybkim dyskiem SSD dostajesz naprawdę świetną maszynę dla prawdziwych gamerów.

2. MSI

Poprzednie modele Cię nie przekonały? Z tym może być już inaczej. Laptopy MSI są odpowiedzią na pytanie, jaki laptop do gier wybrać. Pod piękną obudową znajdziesz naprawdę świetne podzespoły, które pozwolą Ci na uruchomienie nowych wersji gier. Najnowsze modele mają poprawione układy chłodzenia, co sprawia, że komputer wytrzyma wielogodzinną grę bez najmniejszego uszczerbku na jakości. Wiele modeli ma zamontowane procesory siódmej generacji Intel Corei7-7700HQ. Do uruchomienia gier konieczna jest również dobra karta graficzna. W laptopach gamingowych MSI znajdziesz podzespoły zarówno Nvidia Quadro, jak i NVIDIA GeForce.

1. Acer

Zastanawiasz się nad tym, jaka marka laptopa do gier będzie najodpowiedniejsza, czy też jaki laptop do gier wybrać? Zdecydowanie polecaną przez nas marką jest Acer, która w naszym odczuciu dostarcza jedne z najlepszych lub nawet najlepsze laptopy do gier. Znajdziesz w nich nawet tak potężną jednostkę obliczeniową, jaką jest procesor ósmej generacji i7-8550H firmy Intel. Taktowanie maksymalne tego procesora to 3.4 Ghz. Dodatkowo w laptopach Acer znajdziesz pojemne dyski SSD, który oferują aż 512 Gb wolnej przestrzeni na Twoje pliki lub większe! Z kolei karta graficzna, która znajduje się w tych laptopach do grania, pozwala na uruchamianie nawet bardzo wymagających gier oraz programów do grafiki przestrzennej.